Xəbər Lenti

______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
10:59 17/12/2018
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
Sənədsiz evlər konsepsiyası Prezident Adminstrasiyasına təqdim olunacaq - Konsepsiya hazırlanır
İlham Əliyev:
Saxta əlilliyə görə ödənilmiş vəsaiti kim qaytarmalıdır? - Sahil Babayev prokurorluğa müraciət etdi / ARAŞDIRMA
Azərbaycanda ən çox hansı icra başçısından şikayət var? - PA rəsmisi adları açıladı
Yazı ölçüsü :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İlham Əliyevin oğlu orta məktəbi qızıl medalla bitirib- Siyahı

İlham Əliyevin oğlu orta məktəbi qızıl medalla bitirib-  Siyahı
Bu il qızıl və gümüş medal alan məzunların adları və rayonları bəlli olub.


Təhsil naziri Mikayıl Cabbarovun “Ümumtəhsil məktəblərinin məzunlarının qızıl medalla təltifi haqqında” əmrinə əsasən, Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası tərəfindən 2012/2013-cü dərs ilində keçirilmiş tam orta təhsil səviyyəsi üzrə yekun attestasiyanın nəticələri nəzərə alınaraq, aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları qızıl medalla təltif olunublar. 



Qızıl medala layiq görülmüş 238 məzunun adı oxuduqları məktəbin “Şərəf kitabı”na yazılacaq.



Siyahıda 119-cu sırada Azərbaycan Prezidentinin bu il məzun olan oğlu Əliyev Heydər İlham oğlu yer alır.



Yüksək nailəyyətlərə görə təltif edilən bütün məzunları təbrik edir, onlara uğurlar diləyirik



1. İsmayılova Fatma Abdulla qızı Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına tam orta məktəb



2. Seyidli Rəna Yulət qızı Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 11 nömrə¬li tam orta məktəb



3. Nəcəfov Rəhim Cabbar oğlu Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 11 nömrə¬li tam orta məktəb



4. Qocayev Asiman Elbrus oğlu Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 12 nömrə¬li tam orta məktəb



5. Həsənova İlahəƏhməd   qızı Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 12 nömrə¬li tam orta məktəb



6. Seyidli Tamam Əkbər  qızı Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 17 nömrə¬li tam orta məktəb



7. Cəfərova Dilrubə Rauf qızı Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar Liseyi



8. Həsənov Kənan Əqil oğlu Naxçıvan MR, Naxçıvan Türk Liseyi



9. Bağırov Mənsur Mahmud oğlu Naxçıvan MR, Babək rayonu Nehrəm kənd 2 nömrəli tam orta məktəb



10. Baxşıyeva Rəfiqə Qəhrəman qızı Naxçıvan MR, Babək rayonu Qoşadizə kənd tam orta məktəbi



11. Alverdiyeva Aytən İsmayıl qızı Naxçıvan MR, Culfa şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb



12. Quluzadə Tellər Rəşid qızı Naxçıvan MR, Culfa rayonu Kırna kənd tam orta məktəbi



13. Qasımlı Pəri Abbas qızı Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qara¬bağlar kənd 2 nömrəli tam orta məktəb



14. Budaqlı Turac Sirac qızı Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi



15. Əliyeva İnci Azər qızı Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Çənnəb kənd tam orta məktəbi



16. Tağısoy Rukiyyə Elşən qızı Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Unus kənd tam orta məktəbi



17. Rəhimli Nəzifə Fazil qızı Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



18. Hüseynova Günay Vüqar qızı Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb



19.Əsgərova Müsfiqə Qasım qızı Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb



20. Əhmədova Leyla Yaşar qızı Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb



21. İsmayılov Elməddin Kəmaləddin oğlu Naxçıvan MR, Şərur rayonu Yengicə kənd tam orta məktəbi



22. Həbibbəyli Tuncay Həbib oğlu Naxçıvan MR, Şərur Türk liseyi



23. Hüseynli Aydan Mübariz qızı Naxçıvan MR, Şahbuz şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



24. Əlizadə Səxavət Musa oğlu Naxçıvan MR, Şahbuz rayonu Badamlı kənd tam orta məktəbi



25. Nağızadə Aynur Şöhrət qızı Bakı şəhəri Binəqədi rayonu 276 nömrəli tam orta məktəb



26. Bədəlova Səlimə Səlimxan qızı Bakı şəhəri Binəqədi rayonu 246 nömrəli məktəb-lisey



27. Əliyeva İlhamiyyəİlham qızı Bakı şəhəri Binəqədi rayonu 83 nömrəli məktəb-lisey



28. Ələkbərova Püstəxanım Əliəjdər qızı Bakı şəhəri Xətai rayonu 264 nömrəli tam orta məktəb



29. Cəfərov Dilqəm Rauf oğlu Bakı şəhəri Xətai rayonu 257 nömrəli tam orta məktəb



30. Dadaşov Kamran İlham oğlu Bakı şəhəri Xəzər rayonu 156 nömrəli tam orta məktəb



31. Məmmədzadə Fəridə Mehdi qızı Bakı şəhəri Xəzər rayonu 183 nömrəli tam orta məktəb



32. Axundova Səma Rza qızı Bakı şəhəri Xəzər rayonu 125 nömrəli tam orta məktəb



33. Əmirli Şəms Telman qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 42 nömrəli tam orta məktəb



34. Qədirli Fərid Fərzəli oğlu Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 164 nömrəli tam orta məktəb



35. Hüseynova Zümrüd Novruzəli qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 164 nömrəli tam orta məktəb



36. Abdullayeva Günel Rahil qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 240 nömrəli tam orta məktəb



37. Rəsulzadəİsmayıl Akif oğlu Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 23 nömrəli tam orta məktəb



38. Zöhrəbbəyova Məryəm Zöhrəb qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 23 nömrəli tam orta məktəb



39. Muradova Fatimə Aslan qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 23 nömrəli tam orta məktəb



40. Quliyev Rüstəm Rasim oğlu Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 23 nömrəli tam orta məktəb



41. Aslan Abbas Afiyəddin oğlu Bakı şəhəri Nəsimi rayonu Bakı Türk Anadolu Liseyi



42. Hüseynli İlkay Elşən qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 54 nömrəli tam orta məktəb



43. Həsənov Fərid Emil oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi



44. Mustafayeva Məryəm Mustafa qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi



45. Əlizadə Nərmin Hüseyn qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi



46. Abaszadə Araz Rizvan oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi



47. İsmayılov Əliş Rahil oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi



48. Nəbiyeva Zümrüd Yunis qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 45 nömrəli tam orta məktəb



49. Bayramov Tofiq Cahangir oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 45 nömrəli tam orta məktəb



50. Vəliyeva Leyla Əli qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 202 nöm¬rə¬li tam orta məktəb



51. İsmayılov Məhəmməd Şahin oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 258 nöm¬rəli tam orta məktəb



52. İmanova Tünzalə Fərəməz qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi



53. Sadıqlı Arif Mobil oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi



54. Məmmədova İnarə Ülfət qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi



55. Musayeva Könül Rövşən qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi



56. Şabanova Fidan Rafiq qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi



57. Babayeva Nərmin İsmayıl qızı Bakı şəhəri Nizami rayonu 10 nömrəli tam orta məktəb



58. Əfəndiyeva Nigar Namiq qızı Bakı şəhəri Nizami rayonu 12 nömrəli tam orta məktəb



59. Quliyev Rəfael Namiq oğlu Bakı şəhəri Nizami rayonu 12 nömrəli tam orta məktəb



60. Şərifova Nərmin Elşən qızı Bakı şəhəri Nizami rayonu 12 nömrəli tam orta məktəb



61. Ağayev Həsən Rövşən oğlu Bakı şəhəri Nizami rayonu 145 nömrəli tam orta məktəb



62. Məmmədli Məzahir Çingiz oğlu Bakı şəhəri Nizami rayonu 145 nömrəli tam orta məktəb



63. Kərimov Kərim Bəylər  oğlu Bakı şəhəri Nizami rayonu 145 nömrəli tam orta məktəb



64. Abbasova Maya Elçin qızı Bakı şəhəri Nizami rayonu 238 nömrəli tam orta məktəb



65. Abbasov Nicat Elşən oğlu Bakı şəhəri Səbail rayonu 2 nömrəli texniki-humanitar lisey



66. Mirişova Aytəkin Zahir qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 236 nömrəli tam orta məktəb



67. Mehbalı Nigar Cavanşir qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 236 nömrəli tam orta məktəb



68. Süleymanlı Aygül İlham qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 239 nömrəli tam orta məktəb



69. Allahverdiyeva Nigar Zahid qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 160 nömrəli Klassik gimnaziya



70. Əmirli Samirə Fariz qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 160 nömrəli Klassik gimnaziya



71. Şabanova Lalə Etibar qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 160 nömrəli Klassik gimnaziya



72. Səməd-zadə Fəridə Emin qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 160 nömrəli Klassik gimnaziya



73. Çıraqlı Nicat Elçin oğlu Bakı şəhəri Səbail rayonu 190 nömrəli tam orta məktəb



74. Məmmədov Samir Tələt oğlu Bakı şəhəri Səbail rayonu 190 nömrəli tam orta məktəb



75. Əsgərov Məhəmməd Ələsgər oğlu Bakı şəhəri Suraxanı rayonu 316 nömrəli tam orta məktəb



76. Kazımov Məhəmməd Cəfər oğlu Bakı şəhəri Suraxanı rayonu 275 nömrəli tam orta məktəb



77. Hacıyeva NargiləƏsgərağa qızı Bakı şəhəri Sabunçu rayonu 72 nömrəli tam orta məktəb



78. Yusubov Şıxı Şakir oğlu Bakı şəhəri Yasamal rayonu 53 nömrəli tam orta məktəb



79. Fətəliyev Kamran İlqar oğlu Bakı şəhəri Yasamal rayonu 173 nömrəli tam orta məktəb



80. Həbibli Aydan Rauf qızı Bakı Avropa Liseyi



81. İbrahimli Vüsal Qalib oğlu Bakı Avropa Liseyi



82. Sadıxlı Ləman Elşən qızı Bakı Avropa Liseyi



83. İbadlı Nərmin Mehman qızı Heydər Əliyev adına lisey



84. Abbaslı Nərmin Qabil qızı Heydər Əliyev adına lisey



85. Tağıyeva Esmira Azər qızı Heydər Əliyev adına lisey



86. Axundzadə Zöhrə Həkim qızı Heydər Əliyev adına lisey



87. Bağır-Pur Ravin Bəhruz oğlu Heydər Əliyev adına lisey



88. Musayeva Nərminə Sahəddin qızı Heydər Əliyev adına lisey



89. Daşdəmirli Emin Vasif  oğlu Heydər Əliyev adına lisey



90. Ərzumanlı Nuriyyə Xosrov qızı Heydər Əliyev adına lisey



91. Əsədov Kənan Elmar oğlu Heydər Əliyev adına lisey



92. Hacızadə Nigar Bəxtiyar qızı Akademik ZərifəƏliyeva adına lisey



93. Abbasəlizadə Xəyalə Bəhram qızı Akademik ZərifəƏliyeva adına lisey



94. Hüseynova Leyla Fəzail qızı Akademik ZərifəƏliyeva adına lisey



95. Səfərova Zəhra Loğman qızı     6 nömrəli məktəb-lisey



96. Arazlı Toğrul Sevindik  oğlu S.Bəhlulzadə adına xarici dillər təmayüllü gimnaziya



97. Nəbiyeva Surə Hüseyn qızı S.Bəhlulzadə adına xarici dillər təmayüllü gimnaziya



98. Cəfərli Afət Mədət qızı     S.C.Pişəvəri adına humanitar fənlər gim¬naziyası



99. Əlizadə Nəzrin Habil qızı Kimya-biologiya təmayüllü lisey



100. Əsədova Rəvanə Həsən qızı Kimya-biologiya təmayüllü lisey



101. Dəmirçibəyli Aytac Namiq qızı “Zəngi” liseyi



102. Məmmədov Yusif Mustafa oğlu “Zəngi” liseyi



103. Abdullayeva Aliyə Feyruz qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi



104. Ağayeva Jalə Namiq qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi



105. Haşımzadə Cavid Səlcuq oğlu 132-134 nömrəli təhsil kompleksi



106. Musazadə Leyla Kamran qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi



107. Səfərli Nəzrin Elsevən   qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi



108. Səfərova Ülkər Asim qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi



109. Süleymanov İnqilab Fikrət oğlu 132-134 nömrəli təhsil kompleksi



110. Teymurzadə Rövşən Gündüz oğlu 132-134 nömrəli təhsil kompleksi



111. Abbasova Nərmin Bəxtiyar qızı BDU-nun “Gənc İstedadlar” Liseyi



112. Quluzadə Sona Adəm qızı BDU-nun “Gənc İstedadlar” Liseyi



113. Quliyev Orxan Elçin oğlu BDU-nun “Gənc İstedadlar” Liseyi



114. Qəmbərova Leyla Vaqif qızı BDU-nun “Gənc İstedadlar” Liseyi



115. Ömərov Samir Şakir oğlu BDU-nun “Gənc İstedadlar” Liseyi



116. Məmmədov Vüsal Elşən oğlu BDU-nun “Gənc İstedadlar” Liseyi



117. Səfərəlizadə Mahirə Mayis qızı BDU-nun “Gənc İstedadlar” Liseyi



118. Abdullazadə Rəhilə Taleh qızı BSU-nun məktəb-lisey kompleksi



119. Əliyev Heydər İlham oğlu Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi



120. Əsgərov Nural Qabil oğlu Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi



121. Abbasova Abutab Vəkil qızı Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi



122. Hüseynova Fəridə Namiq qızı Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi



123. Həsənov Vüqar Laçın oğlu Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi



124. Nağıyeva Ülkər Əfqan   qızı Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi



125. Quliyev Musa Cəmil oğlu Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi



126. Bağırova Firəngiz Vüqar qızı XXI Əsr Beynəlxalq Təhsil vəİnnovasiya Mərkəzi



127. Şirin Tural Rəfail oğlu XXI Əsr Beynəlxalq Təhsil vəİnnovasiya Mərkəzi



128. Dəmirzadə Toğrul Sübhan oğlu “GUNAR” Təhsil Texnologiyaları Mərkə¬zi¬¬nin tam orta məktəbi



129. Həsənli Həsən Mehman oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi “Dədə Qorqud” filialı



130. Əzizli Yunis Adil oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi “Dədə Qorqud” filialı



131. Bəşirov Balaqardaş Cəbrayıl oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Şirvan filialı



132 .Həsənzadə Həsən Ruslan oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Lənkəran filialı



133 .Davudlu Cəlil Seyran oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Lənkəran filialı



134. Hüseynov Qurban Namiq oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Lənkəran filialı



135. Məmmədli Fərid Əli oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Mingəçevir filialı



136. Əliyev İzmir Yalçın oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Mingəçevir filialı



137. Hüseynli Şəbnəm Yunis qızı Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası



138. Mansurov Aslan Şahin oğlu Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası



139. Həsənzadə Fidan Qalib qızı   Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası



140. Əsgərov Azər Arif oğlu Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası



141. Abbaszadə Aytac Əbülfəz qızı Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası



142. Hüseynova Təranə Alı qızı Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası



143. Qazıyev Rəşid Mübariz oğlu Sumqayıt Özəl Türk Liseyi



144. Fərzəliyev Valeh Vidadi oğlu Sumqayıt Özəl Türk Liseyi



145. Məmmədov Həsən Fərhad oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi



146. Qədirzadə Sərxan Soltan oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi



147. Əmikişiyev Orxan Vaqif oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi



148. Talıbov Qaraxan Talıb   oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi



149. Nuri Nəzrin Etibar qızı Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi



150. Məmmədova Nərmin Məhəmməd qızı Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi



151. Dadaşeva Zərifə Namiq qızı Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi



152. Əhmədov Camal Elnur  oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi



153. Əliyeva Ülkər Fuad qızı Gəncəşəhəri 20 nömrəli tam orta məktəb



154. Şərifova Gülsel İlqar qızı Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi



155. Şəfiyeva Yaxşı Mahir qızı Sumqayıt şəhəri təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya



156. Həsənli Elçin Əlihəsən oğlu Sumqayıt şəhəri texniki və təbiət elmləri liseyi



157. Məmmədli Nərmin Rövşən qızı Mingəçevir şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb



158. Tağıyev Orxan İlqar oğlu Mingəçevir şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb



159. Məmmədov Rəşad Habil oğlu Mingəçevir şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb



160. Məhişzadəİlahiyyəddin Mətləb oğlu Mingəçevir şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb



161. Mehdiyev Pənah Dərgah oğlu Mingəçevir şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb



162. Əsgərova Ülkər Rafiq qızı Mingəçevir şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb



163. Osmanlı İlkin Rəşad oğlu Mingəçevir şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb



164. Əhmədli Səmayə Saleh qızı Mingəçevir şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb



165. Əliyev İlkin Fəzayıl oğlu Mingəçevir şəhəri 13 nömrəli tam orta məktəb



166. Məlikov Fuad Mehman oğlu Mingəçevir şəhəri texniki-humanitar lisey



167. Zeynallı Əfsanə Qorxmaz qızı Mingəçevir şəhəri texniki-humanitar lisey



168. Əhmədov Natiq Mövlan oğlu Mingəçevir şəhəri texniki-humanitar lisey



169. Sadəddinov Rövşən Sadəddin oğlu Mingəçevir şəhəri texniki-humanitar lisey



170. Abdullayeva İradə Mübariz qızı Mingəçevir şəhəri təbiət, riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey



171. Ədilova ŞəmsiyyəŞəmşir qızı Mingəçevir şəhəri təbiət, riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey



172. Sadıqov Elmin Süleyman oğlu Mingəçevir şəhəri təbiət, riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey



173. Əliyeva Aytac Sahib qızı Mingəçevir şəhəri təbiət, riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey



174. İsmayılzadə Fuad Eldar oğlu Mingəçevir şəhəri 17 nömrəli tam orta məktəb



175. Məmmədov Tural Zaur oğlu Şirvan şəhəri 13 nömrəli tam orta məktəb



176. Nəsirova Günay Vüqar qızı Abşeron rayonu Saray qəsəbə 3 nömrəli tam orta məktəb



177. Cəbiyeva Güləndam Rəhman qızı Abşeron rayonu Xırdalan şəhər 3 nömrəli məktəb-lisey



178. Novruzlu Qəndab Nizaməddin qızı Ağdaşşəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



179. Manaflı Müşviq Mehman oğlu Ağdaşşəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



180. Mustafazadə Cəmilə Kamil qızı Ağdaşşəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



181. Əhmədzadə Nərmin Elçin qızı Ağdaşşəhəri M.Şeyxzadə adına texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya



182. Nəbiyeva Zəhra Əli qızı Ağdaşşəhəri M.Şeyxzadə adına texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya



183. Məmmədzadə Ayşən Radiq qızı Ağdaşşəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb



184. Dibirova Həcər Həybullah qızı Balakən şəhəri humanitar və texniki təmayüllü lisey



185. Məmmədov Nizami Kənan oğlu Balakən şəhəri humanitar və texniki təmayüllü lisey



186. Xoçberova Nigar Rəşid qızı Balakən şəhəri humanitar və texniki təmayüllü lisey



187. Qasımova Zaira Asif qızı Balakən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



188. Dibirova Fidan Zəhmət qızı Balakən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



189. Həbibova Günel Elman qızı Balakən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



190. Bayramlı Almaz Səlim  qızı İsmayıllı rayonu Lahıc qəsəbə tam orta məktəbi



191. Ağazadə Aydan Mütarif qızı İsmayıllı rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi



192. Alızadə Ramtiq Natiq oğlu İsmayıllı rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi



193. Şahlarlı Murad Elxan oğlu İsmayıllı rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi



194. Müslümova Xumar Vaqif qızı İmişli şəhəri 5 nömrəli məktəb-lisey



195. Aslanlı Həlimə Köçəri qızı Göygöl şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb



196. Musayev Cavidan Mais oğlu Xaçmaz şəhəri Akademik ZərifəƏliyeva adına 8 nömrəli məktəb-lisey



197. Pirverdiyev Nadir Şakir oğlu Xaçmaz şəhəri Akademik ZərifəƏliyeva adına 8 nömrəli məktəb-lisey



198. Rəsulova Aysel Tahir qızı Xaçmaz rayonu Qalağan kənd tam orta məktəbi



199. Cavadzadə NuranəŞahin qızı Xocavənd rayonu 2 nömrəli tam orta məktəb



200. Əhmədzadə Minayə Vüqar qızı Qax şəhəri 2 nömrəli məktəb-lisey



201. Muxtarova Günel Mustafa qızı Qax şəhəri 2 nömrəli məktəb-lisey



202. Rəsulzadə Rəsul Atəş oğlu Qax şəhəri 2 nömrəli məktəb-lisey



203. Eminova Esmira Rauf qızı Qazax şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



204. Məmmədli Nərmin Rəşid qızı Qəbələşəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



205. Abdurəşidli Sona Mahir qızı Qəbələşəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb



206. Abdurəşidli Durna Mahir qızı   Qəbələşəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb



207. Məmmədzadə Zaur Azad oğlu   Qəbələ rayonu Xırxatala kənd tam orta məktəbi



208. Salamzadə Pərvin İbrahim qızı Qəbələ rayonu Xırxatala kənd tam orta məktəbi



209. Babayeva DürnisəŞahin qızı Quba şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



210. Şəfiyeva Zülfiyyəİmran qızı Quba şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb



211. Ağazadə Elsevər Canamir oğlu Lerik rayonu Vizəzəmin kənd tam orta məktəbi



212. Məmmədova Jalə Emin qızı Lənkəran şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb



213. Babayeva Turan Elnur qızı     Sabirabad şəhəri 2 nömrəli təbiət və texniki təmayüllü məktəb-lisey



214. Səlimova Nərmin Xalid qızı   Sabirabad şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



215. Əsgərova Həmidə Valeh qızı Şabran şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb



216. Malikzadə Mədinə Səbuhi qızı   Şəki şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb



217. ZəkəryəzadəŞəlalə Namiq qızı Şəki şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb



218. Qurbanov Vüsal Asəf oğlu   Şəki şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəb



219. Əzizli İqrar İlqar oğlu Şəki şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb



220. Yusifova Günel İlqar qızı Şəki şəhəri 12 nömrəli tam orta məktəb



221. Salamova Şəlalə Mehman qızı Şəki şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb



222. Əhmədzadə Ayaz Məmmədrahim oğlu Şəki şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb



223. Muradzadə Murad Araz oğlu Şəki şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb



224. Usubova Aişə Sahib qızı Şəki şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb



225. Hacıbalayeva Xatirə Sabir qızı Şəki şəhəri 20 nömrəli tam orta məktəb



226. Lətifli Humay Əli qızı Şəki şəhəri 20 nömrəli tam orta məktəb



227. Səfərli Fərhad Nofəl oğlu Şəmkir rayonu Morul kənd tam orta məktəbi



228. Əliyeva Gültac Fikrət qızı Şuşa rayonu 2 nömrəli tam orta məktəb



229. Ələkbərzadə Elvin Malik oğlu Tərtər rayonu Hacıqərvənd kənd tam orta məktəbi



230. Bayramova Lətifə Zöhrab qızı Tovuz şəhəri N.Tusi adına tam orta məktəb



231. Axundova Klara Tabir qızı Tovuz rayonu Yuxarı Öysüzlü kənd tam orta məktəbi



232. HüseynzadəƏfsanə Adil qızı Tovuz rayonu Azaflı kənd tam orta məktəbi



233. Zeynalova Nərgiz Qurban qızı Tovuz rayonu Bayramlı kənd tam orta məktəbi



234. Şəfiyev Fikrət Sənan oğlu Ucar şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



235. Həsənli Rakif Savalan oğlu Yardımlı rayonu Bozayran kənd tam orta məktəbi



236. Abdulova Aynur Araz qızı Yardımlı rayonu Bozayran kənd tam orta məktəbi



237. Abbasova Fəridə Qələmdar qızı Yevlax şəhəri 9 nömrəli tam orta məktəb



238. Allahverdiyev Mahmud Şahin oğlu Zaqatala şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



Təhsil naziri Mikayıl Cabbarovun digər əmri ilə ümumtəhsil məktəblərinin məzunları gümüş medalla da təltif olunublar. Bu zaman Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası tərəfindən 2012/2013-cü dərs ilində keçirilmiş tam orta təhsil səviyyəsi üzrəyekun attestasiyanın nəticələri, habelə həmin məzunların X-XI siniflərdə oxuduqları müddətdə bir və ya bir neçə fəndən illik "4" qiymət aldıqları əsas tutulub.



Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları gümüş medalla təltif olunublar və onların adları oxuduqları məktəbin "Şərəf kitabı"na yazılacaq.



1. Rəhimli Rəhim Novruz oğlu - Akademik ZərifəƏliyeva adına lisey



2. Süleymanov Allahverdi Bəhruz oğlu - Bakı Avropa Liseyi



3. Kazımlı Mirəşrəf Mirsamir oğlu - Bakı Özəl Türk Liseyi Lənkəran filialı



4. Gözəlov Gülağa Ağagül oğlu - Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi



5. Ramazanzadə Elvin Orxan oğlu - Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi



6. Pirmun İradə Vaqif qızı - Şirvan şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb



7. Məmmədov Mirabbas Seyidxan oğlu - Şirvan şəhəri 16 nömrəli tam orta məktəb



8. Həsənli Ömər Bəşir oğlu - Tovuz şəhəri A.S.Puşkin adına tam orta məktəb



9. Sadıqlı Polad Azər oğlu - Tovuz rayonu Əyyublu kənd tam orta məktəbi



10. Murğuzova Nərminə Sahib qızı - Tovuz rayonu Bozalqanlı kənd tam orta məktəbi 


Teqlər:
Bu xəbər cəmi 19885 dəfə oxunuldu
BAKIDA DAHA HANSI KÜÇƏLƏR PLANA DÜŞÜB?
Hüseyn Cavid prospektinin Mirzağa Əliyev küçəsində yerləşən bir, iki və üçmərtəbəli binalar söküləcək. Bu barədə SalamNews-a Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin rəhbəri Hacıbala Abutalıbov bildirib. Onun sözlərinə görə, birinci və ikinci mərhələlərdə kommunal rahatlığa malik olmayan bütün binalar söküləcək, sakinlərə kompensasiya ödəniləcək. Bu ərazidə istirahət yerləri, idman meydançaları, parklar tikiləcək. O deyib: “Biz şəhərin mərkəzini bir az boşaltmağa çalışacağıq. Üçüncü mərhələ çərçivəsində Füzuli küçəsindən “Nizami” metro stansiyası yaxnlığındakı əraziyə qədər olan binalar söküləcək. Həmçinin “Kubinka” adlanan ərazidəki binalar da söküləcək. Biz bu işləri qısa müddət ərzində başa çatdırmağa çalışacağıq. Bundan sonra Bakı dünyanın ən yaşıl şəhərinə çevriləcək.”
YAZARLAR